Daugelyje šiuolaikinių mechaninių transporto priemonių, norint juos apsaugoti nuo bandymų nuvaryti, yra įrengiami imobilizatoriai. Šios apsaugos sistemos funkcionavimą užtikrina rakte įrengtas lustas, nuo kurio informaciją nuskaito automobilio elektroninis valdymo blokas, paleidžiant variklį. Jei skaitmeninis kodas nesutampa su prietaiso atmintyje saugomais duomenimis, automobilis neužsives. Jei prarasite automobilio atblokavimo raktą, reikės pagaminti jo pilnavertį dublikatą.
Norint atlikti šį darbą, nepakanka tiesiog išpjauti atitinkamą rakto konfigūraciją ant metalinės geležtės ruošinio, taip pat būtina nukopijuoti elektroninę prietaiso dalį, kuri užtikrina imobilizatoriaus grandinės funkcionavimą.
Raktų gamyba – veiksmų seka
Atliekami tokie darbai:
Nustatomas rakto geležtės geometrinis profilis.
Nustatomi lusto parametrai.
Gaminama metalinė geležtė, tai atliekama CNC staklių pagalba.
Į dublikatą įrašoma informaciją apie jo atitikimą konkrečiai automobilio markei.
Paruoštas lustas yra sumontuojamas ant rakto.
Vykdomas visų sistemų funkcionavimo patikrinimas.
Naujo automobilinio rakto gamyba praradus senąjį reikalauja šio darbo kokybiškam atlikimui turėti specialią įrangą, profesines žinias ir įgūdžius. Raidinis-skaitmeninis kodas iš dublikato lusto įvedamas į automobilio elektroninio valdymo bloko atmintį programatoriaus pagalba. Tai leidžia paleisti automobilio variklį įkišus į uždegimo spynelę būtent šį raktą.
Jei savininkas pageidauja, imobilizatoriaus sistema gali būti išjungta, bet tada automobilis nebus apsaugotas nuo vagystės ir taps lengvu nusikaltėlių grobiu, nes jį galima bus užvesti bet kokiu tinkamu pagal geometrinius matmenis metalo gaminiu.
Skubus automobilio atrakinimas (avarinis automobilio atrakinimas ) atliekamas, kai visos jo durys yra užrakintos, o raktai yra pamesti. Automobilio atrakinimas be sugadinimų atliekamas naudojant specialius įrankius.