Raktų programavimas

Automobilių raktų programavimo ypatumai

Transporto priemonės jėgos agregato mechaniniam blokavimui naudojamas specialus prietaisas – imobilizatorius. Iš esmės šis apsauginis prietaisas neleidžia užvesti automobilio raktų programavimasneįvedant specialaus elektroninio kodo. Todėl, jei transporto priemonės savininkas pametė raktą su mikroschema, bus reikalingas automobilių atrakinimas, kurį gali atlikti tik specialistas. Apsaugos sistemos veikimo principas yra paprastas – atsakydama į valdymo pulto siunčiamą užklausą, programa, esanti mikroschemoje, perduoda kodinį signalą, patvirtinantį, kad prie mašinos priėjo savininkas.

Kompleksinis požiūris į raktų programavimą

Raktų programavimas

Tokio uždavinio sprendimui specialistas privalo turėti ne tik profesines žinias ir įgūdžius, bet ir specialią šiuolaikinę įrangą, o taip pat taikyti individualų požiūrį kiekvienam konkrečiam automobiliui. Programavimas apima šiuos etapus:

Rakto diagnostiką. Specialistas pirmiausia atidžiai apžiūri prietaisą siekiant nustatyti, ar nėra mechaninių pažeidimų.

Gaminio paruošimą. Gaminama rakto geležtė, montuojama tinkama mikroschema.

Automobilio rakto programavimą. Specialios įrangos pagalba atliekamas mikroschemos ir transporto priemonės apsaugos sistemos derinimas.

Avarinis automobilio atrakinimas  – kartais reikalingas tais atvejais, kai nulūžęs raktas yra uždegimo spynelėje arba durelėje. Tokiu atveju reikia iškviesti specialistą, kuris tvarkingai ištrauks nuolaužą ir pagamins naują raktą, taip pat atliks jo mikroschemos programavimą. Derinimo procedūros metu atliekamas identifikatorių, kuriuos jėgos agregato valdymo sistema atpažins kaip nuosavus, registravimas. Taip pat egzistuoja specialūs programatoriai, kurie gali nuskaityti elektroninio valdymo bloko PIN kodą. Po jo įvedimo tampa prieinamas raktų programavimas. Tokie naujai sukurti identifikatoriai privalo turėti naują apsauginį PIN kodą, kuris nėra prieinamas nei vienam asmeniui, išskyrus automobilio savininką. Šiandien taip pat egzistuoja įranga, turinti galimybę perprogramuoti bet kokią elektroniką ir įdiegti prieinamas parinktis.