Ką daryti, jei jūsų automobilio raktas buvo pavogtas?

Kartais automobilio savininkai tampa piktadarių aukomis – pavogiama vairuotojo rankinė, kurioje yra transporto priemonės raktai. Savininkai, norintys atrakinti automobilį gali kreiptis į mūsų įmonę. Apie tai, kokių priemonių vairuotojas turėtų imtis, jei būtų pavogtas jo automobilio raktas, pasakojama šiame straipsnyje.

Automobilių mėgėjų dėmesiui

Visų pirmą transporto priemonės savininkas turėtų patikrinti, ar jis turi namuose atsarginį raktų komplektą. Jei vairuotojas turi dublikatą, pirmiausia automobilį reikia nuvaryti į saugomą stovėjimo aikštelę. Ši apsaugos priemonė yra būtina siekiant užkirsti kelią nusikaltėlių, turinčių raktą, bandymams pavogti automobilį. Jei savininkas neturi dublikato, teks iškviesti evakuatorių. Tačiau ir čia gali būti įvairių keblumų. Iškviesta tarnyba sutiks nuvilkti automobilį tik tuo atveju, jei užsakovas turi dokumentą, patvirtinantį transporto priemonės nuosavybės teisę. Jei nusikaltėliai kartu su raktais pavogė ir techninį pasą, reikia susisiekti su policija, kuri nustatys tikrąjį automobilio savininką, ir tada automobilis gali būti nuvilktas į stovėjimo aikštelę. Jau saugomoje automobilių stovėjimo aikštelėje reikia atlikti automobilio atrakinimą.

Transporto priemonių savininkai, norintys pasinaudoti automobilio avarinio atrakinimo tarnybos pagalba gali kreiptis į mūsų įmonę.

Teoriškai naują raktą galima pagaminti pagal užraktą, tačiau, jei dublikatas yra nusikaltėlių rankose, procedūros naudingumas yra abejotinas. Tokiu atveju reikia keisti uždegimo spynelę.

Jei automobilio raktas buvo lustinis, fizinio dublikato gamyba taip pat yra beprasmiška. Norint gauti išskirtinę prieigą prie uždegimo, reikės atnaujinti imobilizatoriaus nustatymus. Procedūros metu iš sistemos yra pašalinami duomenys apie pavogtą raktą, o paskui iš naujo koduojamas radijo signalų imtuvas. Kai perprogramavimas bus baigtas, imobilizatorius tinkamai reaguos į naują dublikatą kaip į pagrindinį, o jei bus bandoma panaudoti pavogtą raktą, variklis bus užblokuotas.